Grupa Słoneczka

Do grupy “Słoneczek” uczęszczają dzieci 2,5 i 3-letnie. Jesteśmy bardzo wesołymi i pomysłowymi przedszkolakami.

Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek. Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy i recytujemy wierszyki. W trakcie spacerów poznajemy otaczające nas środowisko. Nie zapominamy też o czynnościach samoobsługowych. Znaczna część z nas potrafi już samodzielnie nałożyć buty i kurtkę.

Po obiedzie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i baśni. Naszą grupę prowadzą pani Alina i pani Patrycja, które wspomaga pani Ania.

Grupa Promyczki

“Promyczki” to grupa dzieci 4 – letnich. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością.

Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć uczymy się wierszy, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii.

Podstawową  formą twórczą aktywności w naszej grupie są zajęcia muzyczno-ruchowe. Chętnie bawimy się przy muzyce, poznajemy dźwięki, gramy na wybranych instrumentach, improwizujemy, śpiewamy i chętnie tańczymy z p. Jagodą. Naszą grupą opiekuje się pani Magda i pani Donata, którym pomaga pani Stenia.

Grupa Gwiazdeczki

Grupa 5 i 6-latków to “Gwiazdeczki”. Opiekę nad grupą sprawuje pani Ela i pani Ania, którym pomaga pani Oliwia.

Jesteśmy grupą, która lubi wesołe gry i zabawy w sali i na przedszkolnym placu zabaw. Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność, wpływają na rozwój naszych wszechstronnych zainteresowań. Lubimy wykonywać prace plastyczne, opowiadać o naszych przygodach, śpiewać piosenki, uprawiać sport, ćwiczyć przy muzyce z panią Martą oraz bawić się w teatr.

Chętnie bierzemy udział we wszystkich uroczystościach przedszkolnych i w konkursach, bo chcemy dobrze przygotować się do szkoły. Pomagamy sobie nawzajem, a szczególnie wspieramy te dzieci, które
potrzebują naszej szczególnej opieki.

Thumbnails managed by ThumbPress